Fotky

Školáci s aktovkami

Budoucí školácí nám přinesli do školky ukázat své aktovky.

• Obrázků: 15

"Cesta za baldovským pokladem"

Stopovačka s úkoly děti dovedla až na Baldov, kde na ně čekal zasloužený poklad. Video z opékání buřtů zde.

• Obrázků: 26

Zahrada

Momentky ze zahrady.

• Obrázků: 8

Masopust

• Obrázků: 3

Zimní tvoření v MŠ

• Obrázků: 1

Zřízení krmelce

Ve spolupráci s místními myslivci, byl zhotoven krmelec pro lesní zvěr, který dostala naše MŠ do péče.

• Obrázků: 5

Honza Krejčík

Svatba paní učitelky

• Obrázků: 8

Přebírání ceny za alobalovou kouly

Naše MŠ se opět zúčastnila, letos již posledního ročníku, soutěže ve sběru alobalu, kde se umístila na 5. místě. Děti byly přebrat ceny na městské radnici v Domažlicích.

• Obrázků: 10

Návštěva ZŠ Komenského

Naši předškoláci byli navštívit první třídu v ZŠ Komenského, kde si spolu s prvňáčky zažily jedno školní dopoledne.

• Obrázků: 14

Letní tvoření a momentky z MŠ

Fotky budou průběžně doplňovány.

• Obrázků: 65

Výlet do lesní obory Steinbruchsee

V rámci projektu "Sousední světy", konkrétně "Ukážu ti svůj svět", který je zaměřen na česko-německé jazykové a mediální projekty pro děti od 3 - 8 let, jsme se s naší školkou vydali do lesní obory nedaleko města Furth im Wald. Děti zde byly v těsné blízkosti s lesními zvířaty, která si mohly samy nakrmit a dozvědět se něco více o jejich životě.

• Obrázků: 60

Školní výlet "Od zrníčka po chleba"

Děti se dozvěděly a formou hry si i vyzkoušely, jak probíhají práce na poli od sázení po sklizeň. Zjistily z čeho se vyrábí chléb, který si měly možnost samy zadělat a upéct.

• Obrázků: 83

Hudební představení v ZUŠ Klenčí p. Čerchovem

Děti si na představení mohly prohlédnou a hlavně poslechnout řadu hudebních nástrojů. Poznávaly nástroje po sluchu, společně si zazpívaly a zatančily.

• Obrázků: 17

Májová oslava v MŠ

Děti si ve školce nazdobily svoji májku, u které si opekly buřty.

• Obrázků: 13

Projekt "Naše světy"

Naše školka se zapojla do projektu "Naše světy", který spočívá v tom, přiblížit dětem hravou formou cizí jazyk a to němčinu. Paní lektorka děti učí základní fráze a slovíčka. Závěrem projektu je výlet do Německa do lesní obory, kde budou mít děti možnost nakrmit zvířátka a prohlédnout si je zblízka.

• Obrázků: 39

Divadlo "Jak se chtěl vodník ženit"

Divadelní představení s jarní tematikou o zamilovaném vodníkovi a jeho kamarádech z rybníka.

• Obrázků: 28

Zoubková víla

Ve školce jsme měli návštěvu, od které se děti dozvěděly, jak si správně čistit zoubky. Po jakém jídle se nám mohou dělat kazy a po jakém naopak ne.

• Obrázků: 12

Zimní tvoření a momentky ze školky

Fotky budou průběžně doplňovány.

• Obrázků: 101

Kouzelník v MŠ

• Obrázků: 16

"Červený den"

Celý den věnovaný převážně červené barvě. Všichni jsme se ustrojili do červeně laděného oblečení. Zkoumali jsme, co všechno u nás ve školce, ale i ve světě je červené barvy. Děti barvily první část čepice na našem skřítkovi Duháčkovi. A u červené jsme zůstali i při obědě, kdy nám paní kuchařka uvařila rajskou omáčku.

Dětské centrum TYJÁTR

Mnohaposchoďové interiérové hřiště pro děti, kde je množství překážek, skluzavek, opičích lávek a průlezů, chodeb labyrintu, průhledných tubusů, nakloněných ploch, střílecích děl s míčky, lezeckých stěn, kostek, skákacích míčů a dalších jiných atrakcí.

• Obrázků: 21

Jak jsme pekli svatomartinské rohlíky

Ráno jsme s dětmi zadělali, po svačině vyváleli, naplnili tvarohem a srolovali. Paní kuchařka dohlédla na to, aby se nám rohlíčky hezky upekly a každý si pak ten svůj rohlíček odnesl domů.

• Obrázků: 59

Divadelní představení "Co se vleče, neuteče"

S pomocí Honzi Krejčíka se děti zábavnou formou učily názvy ročních období, kalendářních měsíců a dnů v týdnu.

27. 9. - Bazén

Návštěna domažlického bazénu.